Mersin’de heyelanda yol çöktü

Heyelan, Viyadükün Mersin Antalya istikametindeki şeridinin Gazipaşa kısmındaki üstgeçit yan yolunda meydana geldi. Son iki gündür meydana gelen yağışlar nedeni ile yolun üzerinden geçtiği toprak çamur haline gelerek hareket etmeye başladı. Üzerindeki yükü daha fazla taşıyamayan ve yolu tutan istinat duvarı meydana gelen heyelan nedeni ile çöktü. Çökme nedeni ile daha bir yıl önce yapılan çift şeritli yol bir kağıt gibi parçalanarak kullanılamaz hale geldi.

mersin-yol-coktu-foto-sozcuTRAFİĞE KAPATILDI

Yol heyelan nedeni ile trafiğe kapatıldı. Araçlar heyelan bölgesinden geri dönmek zorunda kaldı. Görgü tanıkları, zeminde çatlakların devam ettiğini belirterek yeni göçmelerin meydana gelmesinden endişe ettiklerini söylüyorlar. Olayın tek teselli eden yönü ile her hangi bir yaralanma ve can kaybının yaşanmaması oldu.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir